Zájezd do Anglie

On 30 Sep 2018

Ve dnech 17. – 21. 9. 2018 se 46 vybraných žáků sedmých, osmých a devátých ročníků se třemi pedagogy zúčastnilo poznávacího zájezdu do Anglie.

Cestovalo se autobusem, přes kanál nás přepravil trajekt. Prvním místem, které jsme navštívili, byl Londýn. Po projížďce po řece Temži jsme se na hlavní město Velké Británie podívali z výšky London Eye. Odpoledne jsme se procházkou vydali za hlavními historickými památkami města a také zbyl čas na nákupy suvenýrů. Večer jsme se dopravili na hotel, kde jsme na večeři ochutnali nejen anglické speciality a přemoženi únavou nabírali spánkem síly na další náročný den.

Brzy ráno po snídani jsme se vypravili na místo opředené tajemnem a četnými legendami – Stonehenge. Přivítal nás silný vítr, který se proháněl planinou a přinejmenším podtrhoval zvláštní kouzlo tohoto místa. Nedaleko od Stonehenge se nachází malebné středověké město Salisbury, v jehož katedrále je umístěna slavná listina anglických dějin Magna Charta. I toto místo se stalo cílem našeho poznávání. Poslední zastávkou tohoto dne bylo královské sídlo Windsor.

Poslední pobytový den v Anglii byl vyhrazen návštěvě přístavního města Portsmouth. Velkým zážitkem byla prohlídka historické lodi z počátku 19. století, na které zvítězil admirál Nelson nad napoleonským vojskem v bitvě u Trafalgaru.

Zájezd byl nabitý nezapomenutelnými společnými zážitky a silnými dojmy. Pro děti to byla také především praktická zkušenost poznat kulturu, zvyky, mentalitu, historii a běžný život země, jejíž jazyk se ve škole učí.

Mgr. J. Štěpánková, Mgr. M. Vladyková, Mgr. K. Kroupová